• icon fb
  • icon vk

Циркулярные письма

Циркуляр № 444 от 22 июля 2020 г. о проведении молебна о врачах в День памяти святого великомученика и целителя Пантелеимона

 

ОТЦАМ БЛАГОЧИННЫМ, НАСТОЯТЕЛЯМ ХРАМОВ
И МОНАСТЫРСКИХ ПОДВОРИЙ, ИГУМЕНАМ И ИГУМЕНИЯМ МОНАСТЫРЕЙ ТИХВИНСКОЙ ЕПАРХИИ

            
Благословляется во всех храмах и монастырях Тихвинской Епархии 09 августа 2020 года, в День памяти святого великомученика и целителя Пантелеимона, отслужить молебен о врачах, борющихся с коронавирусной инфекцией.
По окончании молебна вознести сугубую молитву об избавлении от эпидемии коронавируса и о врачах, которые ведут борьбу с болезнью (тексты молитв прилагаются).

 +МСТИСЛАВ,

ЕПИСКОП ТИХВИНСКИЙ И ЛОДЕЙНОПОЛЬСКИЙ

 

Молитва во время распространения вредоносного поветрия чтомая

Господи Боже наш, не вниди в суд с рабы Твоими, и огради нас от губительнаго поветрия на ны движимаго. Пощади нас смиренных и недостойных рабов Твоих в покаянии с теплою верою и сокрушением сердечным к Тебе милосердному и благопременительному Богу нашему припадающих и на милость Твою уповающих.
Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва о врачах, борющихся с коронавирусной инфекцией

Владыко Вседержителю, Святый Царю, наказуяй и не умерщвляяй, утверждаяй низпадающия, и возводяй низверженныя, телесныя человеков скорби исправляяй, молимся Тебе, Боже наш, рабов Твоих немощствующих посети милостию Твоею, прости им всякое согрешение вольное и невольное. Ей, Господи, врачебную Твою силу с Небесе низпосли еже управити ум рабов Твоих врачей да нуждное лечение сотворят благополучно, яко телесным недугом рабов Твоих совершенно исцелитися, и всякому нашествию неприязненному далеко отгнану быти от них. Воздвигни их от одра болезненного и даруй их здравы душами и телесами благоугождающих и творящих волю Твою. Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе Славу возсылаем, Отцу, и Сыну, и Святому Духу, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

 

Наверх